wtorek, 21 października 2014

BE YOURSELF


Ludzie mówią: bądź sobą, rób to co kochasz - sam/a jesteś odpowiedzialna/y za swoje życie i nikt inny za Ciebie nie umrze.

No ale... ciężko jest się czasem przełamać, prawda? Myślisz sobie: "Kurde, co ludzie powiedzą?" Niby chcesz iść w tym kierunku, niby wiesz że w tym się spełnisz, niby chcesz osiągnąć sukces...

NIBY NIBY NIBY -Wymarz to słowo ze swojej głowy!

Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Najgorszą decyzją człowieka jest ta, gdzie utożsamia się ze swoim towarzystwem. Przytakuje na każde słowo, nie ma własnego zdania, uśmiecha się w tedy kiedy ma się uśmiechać, zaklaszcze wtedy gdy to inni robią.

OBUDŹ SIĘ! Nie bądź cieniem innego człowieka!

Postaw nogę na własnej ścieżce. Spełniaj się w tym co lubisz robić. Masz tylko jedno życie które do maksimum musisz wykorzystać.

Cytując tekst piosenki mojego idola: "Jeśli chcesz naprawić świat, najpierw musisz przyjrzeć się sobie i zmienić się. Zacznij od tego gościa, którego widzisz w lustrze – czyli od siebie!"

Wiem że będzie Cię martwić zdanie znajomych, rodziny i w okół ludzi, ale pomyśl- jeżeli nie Ty to kto? W duchu zazdrościsz innym że potrafią walczyć o swoje- tak naprawdę nie podziwiasz ich za to co robią ale za ich odwagę. Nie boją się pokazywać swoich talentów, nie boją się mówić to o czym myślą- dlaczego? BO SĄ SOBĄ. Ty też taki możesz być!

"Jak masz miękkie serce, to obyś dupy nie miał szklanej" Pewnie zastanawiacie o co mi chodzi?

Ludzie to ciężki gatunek homo sapiens. Lubią dokuczać, podkładać nogi a na koniec z nas się śmiać. Zazwyczaj zwie się to ZAWIŚĆ- ciężkie do wyleczenia dla ludzi na maksa interesujących się kogoś życiem. Ale ja mam na nich sposób - uśmiech na twarzy i praca nad sobą i pasją ze zdwojoną siłą. Nic tak bardzo ich nie wytrąca z równowagi jak nasze poczucie szczęścia.
Życie jest zbyt krótkie, by wciąż stać w miejscu i myśleć co by było gdyby. Idź śmiało do przodu i żyj spontanicznie. Czasem warto po prostu przypomnieć sobie, że nie musisz robić tego samego co robią wszyscy inni. Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz jeżeli nie spróbujesz! Każdy głupi potrafi krytykować, potępiać i narzekać, ale potrzeba charakteru i samokrytyki by być rozumiejącym i przebaczającym. To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. UWIERZ W SIEBIE! Będą Ci wmawiać że Ci się nie uda, a potem zaczną pytać- jak tego dokonałeś?

Sprawa jest prosta- albo znajdziesz drogę albo sam sobie ją utorujesz! :)


8 komentarzy:

 1. Kochana Moja ale masz wyczucie czasu właśnie podpuściłaś mnie do podjęcia być może najważniejszej decyzji w życiu... Mam nadzieję że wszystko się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz mega wyczucie czasu ;) własnie od kilku dni zastanawiam się czy mam byc sobą czy robic to co inni mi powiedzą . Teraz już wiem, że musze iśc za głosem serca i mówic tak jak uważam a nie tak jak chcą inni :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post... a ten cytat Michaela Jacksona towarzyszy mi nie od dziś i nawet napisałam go sobie na ścianie <3 uwielbiam wszystkie jego utwory, ale "Man in the mirror" najbardziej. Gratuluję gustu ;)
  Pozdrawiam, Julka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeju Julka najlepsza jesteś! <3 Twoje posty to mistrzostwo świata, naprawdę! Uwielbiam Cię za to, że jesteś sobą i się nie zmieniasz pod wpływem znajomych i marzę o tym, żeby Cię kiedyś poznać! <3 <3 Buziaki :****

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie tak! Bardzo dobrze to wszystko napisałaś! :)
  Dodam do tego jeszcze taki cytat z piosenki moich idoli: "Uwierz w siebie, bo wiara daje siłę!" :)

  OdpowiedzUsuń